Giydiklerinle daha zayıf görün!


Minik birkaç hile ile olduğundan daha zayıf gibi görünebilirsin. İşte çok işine yarayacak taktiklerin…

Koyu renk giy! 
Renk seçimi çok önemli. Siyah, kahverengi, lacivert, gece mavisi gibi koyu renkler her zaman seni olduğundan daha zayıf gösterir!

Desenlerden uzak dur 
Çiçek desen ve puantiye bu sene çok moda. Ama sana kötü bir haberimiz var, bu desenler, alacalı bulacalı renkler ve enine çizgili kıyafetler insanı her zaman daha kilolu gösterir.

Kumaş seçimini iyi yap 
Sert ve katı kumaşlar kilolarını örtmez. Hatta onları daha da belirgin hale getirir. Bu yüzden her zaman hafif, yumuşak ve vücudunda kayan kumaşları tercih et.

Vücut yapına göre giyin 
Geniş omuzların varsa, vatkalardan uzak dur. Ayrıca kayık ve yuvarlak yakalı giysileri de tercih etme. Eğer armut vücutluysan, yani kilolar kalçalarında toplanıyorsa üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz renk etekleri veya çok dar olmayan pantolonları seç. Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, pilili, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar da tercih edilirsin. Basenlerini daha fazla kamufle etmek istiyorsan, etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarını örtecek kadar uzun bir bluz veya tunik giy.

Ayakkabı seçimi 
Düz sandalet ve babetlerden uzak dur ve yüksek topuklu ayakkabılar giy. 5 cm'lik topuk ne giyersen giy seni daha ince gösterecektir.

Makyaja da özen göster 
Küçük makyaj hileleri ile yüz şeklini daha inceymiş gibi gösterebilirsin. Bunun için elmacık kemiklerinin altına koyu bir fondötenle gölge yapman yeterli.

Duruş farkı 
Her şeyden önce dik durmayı öğren! Seni başından bir iple yukarı doğru çektiklerini düşün ve bu duyguyu duruşuna adapte et. Her zaman karnını içeri çekip omuzlarını geride tutarak yürü.

0 OkuyucuYorum Yaptı:

Yorum Gönder

Lütfen Sadece Konu ile ilgili yorumlar yapınız.
Yazdığınız yoruma gelen cevaplardan haberdar olmak için yorum kutusunun altındaki ''E-Posta yolu ile abone ol'' yazısına tıklayınız.

 
Türkiye Moda Yazarları 2018 | Reklam