KOZMİK__ASTRONOMİK

Yazın tek güzel tarafı benim için bulutsuz ve lacivert gecelerdir herhalde. Berrak ve taze havada tüm gökyüzünü, ışıltılı yıldızları ve ayı olabildiğince geniş görebilme şansı…

Kısa bir kış gününde olduğu gibi herkes yorgunca ve erkenden hanesine kapanmaz bu mevsimde. Herkes sokaktadır, sokakta yaşam vardır; dolayısıyla ışıltılı gök çok daha fazla bir süre hepimizin tepesinde asılı kalır. Arkadaşlıklar, aşklar, eğlenceler ve hüzün hep gök kubbenin altında gece ışıltılarının tanıklığında yaşanır ve silinip gider yıllar sonra ama o yıldızlar hep oradadır. Yıldızların hayatlarımızda fark etsek de etmesek de kocaman bir yeri vardır. Kişilik yorumlarından, fallara, çizimlere dek her yerde olsalar da  bu defa biz modaya bakıyoruz:

Yaz günlerinin verdiği ilhamla yaz göğüne bakalım bir de….

Christopher Kane_Nebula

Christopher Kane ise zodyaktan biraz daha uzaklaşarak astronomiye daha çok atıf yapan desenleriyle çizgilerini çekiyor: Nebula yani BulutsularBence olağanüstü mükemmel tasarımlar bunlar. Hem form olarak hem de tabiî ki üzerlerindeki baskılar sayesinde oldukça sıra dışı ama bir o kadar da yalın olmayı başarabilen çalışmalar.  Işıl ışıl yanan yıldızcıklar, sim gibi saçılmış parıltılar ve bulutsuların yanında kendilerine dikkat çekmeyi başarabilen ayakkabılar da apayrı bir tezat ancak bu tezat asla rahatsızlık vermiyor aksine takımı üzerlerindeki desende oluşmuş olan gaz ve toz bulutlarından boğmaktan kurtarıyorlar. 

Çalışmalar hem soğuk bulutsuları hem de güneş gibi sıcak yıldızları niteliyor. Kişiye göre değişir elbette ancak bu tip sıcak renklerin bu kadar baskın olması soğuk ve soft renkleri sevdiğim için olsa gerek beni rahatsız ediyor açıkçası.

Brightest Dawn
Benzer bir tema olan yıldızlar ise bir başka tasarımcı tarafından ele alınarak tasarlanmış:Görüldüğü üzere bu tasarımcının bu yorumu ise tamamen desenler sayesinde kendisini belli ediyor, katmanlı ve toplu formlar yaratılarak belki galaktik bir çağrışım yaratılmak istenmiş olabilir ancak uzaydaki patlama ve saçılmalardan ziyade daha çok bir çiçeği açılan bir gülü anımsatıyor bana.

Risto
Bu aşağıda gördüklerimiz ise ayın ve göktaşlarının yüzeyinden, kraterlerden esinlenerek yaratılmış kozmik temalı çalışmalardır. Daha çok uydu görüntülerinden esinlenmiş bu çalışmaların renkleri ise diğerlerine göre çok daha soğuk ve yalın.

Peter Pilotto
Pilotto galaksi formlarından esinlenerek çalışmalarının kesimlerini ve ana hatlarını oluşturmuş; sarmal galaksi ile daha serbest formdaki galaksileri kullanarak dolambaçlı şekiller denemiş.
Örneğin boyun bölgesinde yapılan sarılmalar ya da göğüs üstündeki hareketli geçişler bu galaksilerin eliptik ve düzenli ama aynı zamanda amorf geometrilerinin temsili için kullanılmış.


Ayakkabı ve taytlar ise sık sık karşımıza çıkmaktadır özellikle lise ve üniversite çağındaki gençler bu tip renkleri ve modelleri çok tercih etmekteler.
Ancak bu tip rahat ve günlük ayakkabıların yanında bir de biraz daha formal olan bir Zodyak serisi var ki bence süper süper ve eğlenceli bir yorum. Üstelik hem kotlara hem eteklere her şeyin altına gidebilecek türdenler <3
İşte bahsettiğim Charlotte Olympia Zodiac Serisi:

Aksesuarlar


Bileklikler, kolyeler, telefon kapları, kravatlar....

 Takip için:0 OkuyucuYorum Yaptı:

Yorum Gönder

Lütfen Sadece Konu ile ilgili yorumlar yapınız.
Yazdığınız yoruma gelen cevaplardan haberdar olmak için yorum kutusunun altındaki ''E-Posta yolu ile abone ol'' yazısına tıklayınız.

 
Türkiye Moda Yazarları 2018 | Reklam