Balın Mucizesi...

 Merhabalaaaar:)
Herkese keyifli bir pazar günü dileyerek yazıma başlıyorum. Bugün biraz da cilt bakımından bahsedelim diyorum. Özellikle biz kadınlar bir araya geldiğimizde bol bol konuştuğumuz şeylerden biridir. Yeni cilt baklım tarifleri yeni püf noktalar vs. vs. Ancak cilde her zaman çok fazla şey sürmek iyi değildir. Sonucu sandığınızdan daha da kötü olabilir. Bilinmeden yapılan bir maske tahriş edebilir ve alerji yapabilir. Ben o yüzden bugün size hemen hemen her bünyeye uygun iki mükemmel şeyden bahsedeceğim. Birincisi elbette her derde deva herşeye şifa; Bal!

 Saf bal. Bulabilirseniz elbette saf olanından. Özellike petek olanından alın ve kendisinin süzülmesini bekleyin ve sadece cildinize sürün. Banyodan önce bir yarım saat cildinizde bekletin akmaması için de peçeteyi yüzünüze yapıştırın.
Şekil A da görüldüğü gibi. Ben haftada bir 15 güne bir yapmaya çalışıırm bunu. Her yaptığımda da sivilcem varsa onlar geçer, cildim nemlenir, yumuşar, parlar çok güzel olur. 
Bir diğeri ise Gül Suyu!
Elbette bu piyasada satılan herhangi bir gülsuy değil. Yüzde yüz organik olmalı. Ben bu şekilde bir Rosense'nin gül suyunu buldum bir de Aviva'nın.Uzunca zamandır da kullanırım zaten. Her gün makyaj temizliğinden sonra, dışardan geldikten sonra mutlaka bir pamukla cildime uygularım temizlediğimi sandığım cildimin aslında ne kadar kirli olduğunu işte o zaman gerçekten anlarım. Sonra da güzel bir nemlendiriciyle yüzümü nemlendirip bitiririm. Size tavsiyem gülsuyu ve balı cilt bakımınızda önemli bir yere koymanız. Yapmaya başladığınız zaman ne demek istediğimi ziyadesiyle anlayacaksınız.

Hepinize Püsküllü Belalardan uzak, keyifli günlere yakınlıklar diliyorum:)
Hayırlı Kandiller:)


0 OkuyucuYorum Yaptı:

Yorum Gönder

Lütfen Sadece Konu ile ilgili yorumlar yapınız.
Yazdığınız yoruma gelen cevaplardan haberdar olmak için yorum kutusunun altındaki ''E-Posta yolu ile abone ol'' yazısına tıklayınız.

 
Türkiye Moda Yazarları 2018 | Reklam